Nej-market blog

Úvod / Blog / Servis motorové pily by se neměl zanedbat.

Servis motorové pily by se neměl zanedbat.

Servis motorové pily by se neměl zanedbat.

17. března 2023 | Autor: Ladislav Žlebek | Kategorie: Zahradní technika

Motorové pily jsou nezbytným nástrojem pro mnoho lidí, kteří se zabývají řezáním dřeva, těžbou dřeva nebo údržbou zeleně. Tyto nástroje jsou však také náročné na údržbu a pravidelné servisování, což je důležité pro jejich bezproblémový a efektivní provoz.

Zde je několik důvodů, proč by měly být motorové pily pravidelně servisovány:

  1. Prodlužuje životnost motorové pily: Pravidelné servisování motorové pily zajišťuje její optimální výkon a prodlužuje tak její životnost. Také kontrola a úprava řetězu, zapalovací svíčky a dalších součástí, pomáhá zajistit, že pila bude fungovat správně a bez problémů.
  2. Zvyšuje efektivitu řezání: Pokud není motorová pila pravidelně servisována, může to vést k horšímu výkonu a menší efektivitě řezání.
  3. Zabraňuje nehodám: Pokud je motorová pila v špatném stavu, může to vést k nebezpečným situacím a nehodám. Například pokud je řetěz příliš volný nebo špatně vyvážený, může dojít k jeho odletu a následnému úrazu. Pravidelné servisování může pomoci zabránit takovým situacím a udržet pila v bezpečném stavu.
  4. Ušetří peníze: Přestože pravidelné servisování motorové pily může zpočátku stát nějaké peníze, může to nakonec ušetřit více peněz na opravy v důsledku větších problémů.
  5. Zlepšuje ochranu životního prostředí: Pokud je motorová pila v dobrém stavu, produkuje méně emisí a spotřebovává méně paliva. To může pomoci snížit negativní dopad na životní prostředí.

Stavte se k nám na naši nejbližší prodejnu, kde provádíme servis téměř všech značek motorových pil. Seznam prodejen najdete kliknutím zde.

Přihlásit k odběru novinek

NEJMARKET s.r.o. nespí v žádném ročním období. Přihlašte se proto k odběru našich novinek, tipů a triků a zůstaňte v obraze společně s námi!