Nej-market blog

Úvod / Blog / Jednoduchý výběr aku sekačky s pojezdem

Jednoduchý výběr aku sekačky s pojezdem

Jednoduchý výběr aku sekačky s pojezdem

20. června 2023 | Autor: Ladislav Žlebek | Kategorie: NEJMARKET

Výběr aku sekačky nenechte náhodě. Čtěte pozorně a ještě pozorněji vybírejte, ať vám přístroj slouží dlouhou dobu bez problémů a ulehčí vám práci.

Rozhodnout se pro aku sekačku?

Oproti ostatním sekačkám je manipulace s těmito velmi jednoduchá, její ovládání je snadné a je nenáročná na údržbu. Lehce stroj zapnete a vypnete jedním tlačítkem. A to úplně bez obtíží. Sekačka disponuje ochranou proti přehřátí, sama se vypne, je-li to nebezpečné. Při této volbě nemusíte hlídat délku prodlužovačky nebo dostatek benzínu a dostanete se s ní kamkoliv. Aku sekačka je mnohem ekonomicky výhodnější a několikanásobně tišší.

Aku sekačky s pojezdem jezdí téměř samy, téměř vůbec se při sekání nenadřete. Ovládání se podobá řízení osobního auta. Převodovky jsou vyřešeny francouzským výrobcem a celé sekačky jsou poháněny malým elektromotorem, který se přizpůsobí terénu, hustotě trávníku a vlhkosti.

Zbystřete

Zvažte svá očekávání, chcete sekat malé či velké plochy? Budete chtít se sekačkou také mulčovat?

Pokud doma máte několik strojů z téže produktové skupiny, nemusíte akumulátor a nabíječku kupovat, protože většina výrobců nabízí stroje s totožnými akumulátory. Ovšem zvažte toto zakoupení, jestliže nic takového nevlastníte. Na velkou zahradu nemusíte používat jeden akumulátor, ale klidně dva, práce bude rychleji zvládnutá, akumulátory se vybíjí zároveň.

Má-li sekačka tuto možnost, připojit dva místo jednoho, hravě ji využijte, ale nutností to není. Jestliže víte předem, že akumulátor budete dobíjet, vemte raději dva, je to praktičtější.

Pozor na členitost terénu

S velikostí plochy, kterou budete sekat, byste měli zvolit i širší záběr sekačky, nebudete muset tolik chodit. Ovšem širší nutně neznamená lepší, širší sekačky bývají hmotnostně těžší a tím spotřebují více energie a baterie vydrží nabitá kratší dobu.

Se členitostí a náročností zvolte raději užší sekačku, bude se vám s ní lépe manipulovat. Širší pojezd zvolte v méně náročnějším terénu, bez překážek a nerovností.

Mulčování aku sekačkou

Méně námahy a menší náklady na hnojiva zní jako to pravé. Některé sekačky mají funkci mulčování, která vám umožní snazší a ekologičtější péči o trávník, nestaráte se totiž o likvidaci posečené trávy.

Přihlásit k odběru novinek

NEJMARKET s.r.o. nespí v žádném ročním období. Přihlašte se proto k odběru našich novinek, tipů a triků a zůstaňte v obraze společně s námi!