Nej-market blog

Úvod / Blog / Ulehčete si práci s FS 235

Ulehčete si práci s FS 235

Ulehčete si práci s FS 235

11. července 2023 | Autor: Ladislav Žlebek | Kategorie: Zahradní technika

Vyšší tráva už vás trápit nemusí. Levný, ale velmi výkonný stroj FS 235 by mohl být to pravé pro vás.  S jeho multifunkční rukojetí do jedné ruky vám to půjde snadno a rychle.

Tento křovinořez značky STIHL ocení nejen profesionální uživatelé, ale i ti méně zkušení. Lze jej využít na větší travnaté plochy třeba u rekreačních chat nebo chalup. Zeleň okolo budov může být docela trn v oku, tak proč se s ní nepoprat během jednoho víkendu?

„Výkon, který se pohybuje kolem 1,5 kW, křovinořez řadí k vyšším řadám. Motor STIHL 2-MIX má zajímavý průběh kroutícího výkonu, takže dokáže zvládnout i zatížení z vyšších travních porostů,“ popisuje přednosti stroje hlavní technik českého STIHL Miroslav Kosička.

Nad míru výkonný za nízkou cenu

FS 235řekvapí nevysokou cenou, ke své síle je velmi dostupný oproti ostatním strojům. Důvodem je výroba v Číně, odkud celá tato řada pochází. Čínské výrobky ovšem nemají nejlepší pověst, tak ji pojďme zlomit. Rozdíl v kvalitě nezaznamenáte u žádného produktu značky STIHL.

Několikastupňová kontrola je v čínském závodě stejně přísná, jako třeba v Německu, proto z kvality strojů nemám vůbec žádnou obavu. Mnoho let už prodáváme výrobky z čínského závodu, ať už jsou to malé motorové pilky, nůžky na živé ploty nebo menší křoviňáky. Nikdy s nimi nebyly žádné problémy,“ vyvrací obavy Kosička.

FR 235: rodinný příslušník jiné řady

Stejná motorová jednotka, ale přesto jiný stroj. Křovinořez FR 235 má totiž motor umístěný v „batohu“ na zádech. A liší se také držením. U řady FR je použita kruhová rukojeť, vhodná především pro práci ve zúženém prostoru. Inovací také může být kruhová rukojeť, která bývá nepříjemná. Vychází to vyloženě z ergonomie. Zajímavé také je, že zatímco v České republice dávají uživatelé ve většině případů přednost řešení FS, v zahraničí, a zvláště v jižních státech jako Slovinsko, Chorvatsko, Itálie jsou stroje typu FR velmi využívány.

Přihlásit k odběru novinek

NEJMARKET s.r.o. nespí v žádném ročním období. Přihlašte se proto k odběru našich novinek, tipů a triků a zůstaňte v obraze společně s námi!