Nej-market blog

Úvod / Blog / Vyžínač trávy nebo křovinořez?

Vyžínač trávy nebo křovinořez?

Vyžínač trávy nebo křovinořez?

16. dubna 2024 | Autor: Ladislav Žlebek | Kategorie: NEJMARKET

Jak vybrat nejvhodnější nářadí STIHL pro domácí zahradu, venkovský pozemek nebo profesionální práci, abyste měli růst vegetace pod kontrolou?

Všestranná a výkonná řada vyžínačů trávy a  křovinořezů STIHL poskytuje domácím i profesionálním zahradníkům potřebný výkon, přesnost a spolehlivost, a to od udržování čistoty na zahradě až po odstraňování velkých ploch s hustým porostem.

Který nástroj je však nejvhodnější pro jaký úkol?

Při výběru nejvhodnějšího nářadí pro vyžínání nebo sekání  je třeba určit tři klíčové faktory:

  • Jaký druh vegetace má být posekán nebo upraven? Okraje trávníku? Křoviny? 
  • Jak velká je plocha, která má být posekána nebo zastřižena? Jedná se o typickou městskou zahradu? Veřejná zahrada, park nebo zelená plocha? Nebo větší venkovský či regionální blok?
  • Hraje roli hluk? Provádíte stříhání nebo sekání v městské oblasti? Budete v blízkosti nemocnic, škol nebo jiných míst citlivých na hluk?

Znáte-li rozsah svého projektu čištění, můžete mu přiřadit nejvhodnější nástroj.

Rozeznáte vyžínač od křovinořezu?

Řada nářadí STIHL je tak snadno použitelná a tak všestranná, že se v ní hodně kříží to, co které nářadí umí. Jako stručný návod si přečtěte, k čemu se které nářadí nejlépe hodí.

Vyžínače trávy STIHL 

 

Řada vyžínačů trávy STIHL je ideální pro městské požadavky. Lehké nářadí s vynikajícím vyvážením a snadnou ovladatelností je perfektní pro úpravu okrajů trávníků a prořezávání zahradní trávy a podrostu na menších až středně velkých zahradách. Různé délky násady umožňují uživatelům najít velikost, která jim vyhovuje.

Křovinořezy STIHL

 

Křovinořezy STIHL jsou určeny k odstraňování hustší vegetace na větších zahradních celcích, veřejných zahradách, volných výbězích a podobně.

Používejte správné nástavce

Kvalitní řada žacích hlavic STIHL a doplňků jako jsou vyžínací nože a struny, vám pomůže pracovat rychle a efektivně. Každý nástavec, který se dá přidat, je navržený tak, aby poskytoval nejvyšší sekací výkon pro konkrétní úkol. Stejný nástroj lze použít i pro jednodušší práce, například křovinořez lze snadno použít i k sekání plevele. Přečtěte si, jaké nástavce můžete k nářadí STIHL přidat, abyste dosáhli uspokojivých výsledků, po kterých toužíte!

Snadné překonávání překážek – STIHL žací hlava AutoCut

 

Pro lehké sekání a zastřihování kolem typických městských překážek, jako jsou stromy a ploty, a pro dokonalé úpravy okrajů je určena žací hlava STIHL.

Nejoblíbenější žací hlavou pro vyžínače a křovinořezy STIHL je  STIHL žací hlava AutoCut. A dny frustrujících přerušení způsobených složitou výměnou struny jsou nyní pryč díky snadno použitelné „nárazové hlavě“ AutoCut, která umožňuje obsluze podávat více struny doslova nárazem hlavy o zem.

TIP 1:

Při sekání proti tvrdým povrchům, jako jsou ploty a kmeny stromů, dbejte na to, abyste mezi nimi nechali dostatečnou vzdálenost, abyste nezanechali stopy nebo je nepoškodili.

TIP 2:

Pokud zjistíte, že se vám při sekání v blízkosti překážek snadno láme struna, namočte ji před zahájením sekání přes noc do vody, aby byla pružnější.

Řidší vegetace – STIHL hlava PolyCut a DuroCut

 

Sekací hlavy, které pojmou silnější průměr struny, si dobře poradí s většinou typů trávy a hustých plevelů. Rychle však zjistíte, jestli sekací struna nestačí. Pokud chrlíte více struny, než je nutné, možná by stálo za to zvážit pořízení hlavy PolyCut nebo DuroCut pro vaši travní sekačku nebo křovinořez.

Hlava PolyCut je vybavena dvěma vyměnitelnými polymerovými noži, které jsou navrženy tak, aby pracovaly podobně jako kovové nože na trávu, ale s větší flexibilitou, zejména tam, kde jsou překážky. Mnoho nových žacích hlavic STIHL PolyCut má také možnost použít délky nylonového vlasce pro sečení kolem překážek.

Hlava DuroCut pracuje s vroubkovanými kusy vlasce o tloušťce až 4 mm, které se snadno vyměňují a jsou ideální pro sekání vyšší vegetace a dřevin.

Usnadnění práce s těžkým porostem – kovové nože na sekání trávy STIHL

Když jde do tuhého, ať už jde o husté trsy trávy, výběhy nebo plochy s velkou koncentrací plevele, vyžínací kovové nože STIHL se dají do pohybu! K dispozici je několik variant, můžete si vybrat ze dvou, čtyř nebo více zubů. Nejoblíbenější jsou dvou a čtyřzubé nože, které jsou konstruovány tak, aby si poradily se zeleným, hustým porostem. Ostré hrany umožňují silnější stonky řezat, nikoliv tlouct, což vede k úhlednému a rychlému dokončení práce.

Čepele jsou také vhodnější pro dlouhodobé používání, protože mají tendenci méně vibrovat, takže práce je pro obsluhu pohodlnější.

Keře, rákosí a dřeviny – Křovinořezy STIHL

Pokud potřebujete vyčistit plochy od husté a dřevnaté vegetace, je čas zvážit použití výkonnějšího řezacího nástroje. Chcete-li si poradit s odolným, hustým a nepoddajným porostem, jsou nejlepší volbou křovinořezy . Nástavec je určen k použití ve vertikálním pohybu, kdy pracuje od pasu dolů a postupně odstraňují vegetaci. Konečným výsledkem tohoto přístupu je materiál podobný mulči.

 

Přihlásit k odběru novinek

NEJMARKET s.r.o. nespí v žádném ročním období. Přihlašte se proto k odběru našich novinek, tipů a triků a zůstaňte v obraze společně s námi!