Nej-market blog

Úvod / Blog / Lze sekat trávu, pokud prší delší dobu?

Lze sekat trávu, pokud prší delší dobu?

Lze sekat trávu, pokud prší delší dobu?

17. června 2024 | Autor: Ladislav Žlebek | Kategorie: NEJMARKET

Toto jaro bylo pro naše zahrady a zahradní techniku velkou zkouškou. Ze zimy jsme rychle přešli do letního počasí, ale jakmile se vše začalo zelenat, přišly mrazy, které zničily většinu letošní úrody ovoce.

Po mrazech následovalo několik týdnů deštivého počasí, které zabránilo zahradě proschnout. Snažili jsme se tedy sekat trávu během krátkých přestávek mezi dešti, aby se zahrada neproměnila v džungli. Nicméně, běžné rotační sekačky nejsou vhodné pro sečení mokré trávy.

Jak tedy sekat trávu, když už pár dnů prší?

Nejdříve je nutné se připravit na to, že sečení mokré trávy bude náročné. Mokrá tráva se lepí kolem nože a ucpává výhozový tunel. Tyto problémy nelze zcela odstranit, ale lze je alespoň částečně minimalizovat.

Pokud je to možné, snažte se sekat trávu, až když trochu oschne. Není vhodné začít sekat ihned po dešti.

Ostrý nůž je klíčový. Pravidelně jej kontrolujte a nechte brousit několikrát za sezónu.

Buďte připraveni na to, že se sekačka může bořit do rozmoklé půdy. Pokud má vaše sekačka pojezd, je lepší jej nepoužívat, protože kola mohou v mokrém trávníku prokluzovat a zanechávat holé stopy. Pojíždějte sekačkou pomalu, aby měly nože dostatek času trávu dobře posekat a nedocházelo k ucpávání.

Nesekejte trávu najednou na velkou výšku. Raději ji posekejte ve dvou krocích, kdy postupně snížíte výšku sečení. Zúžením šířky sečení také pomůžete sekačce lépe zvládat mokrou trávu.

Pravidelně kontrolujte výhozový tunel a odstraňujte nalepenou trávu. Nikdy to však nedělejte, když je sekačka v chodu! Vždy zastavte motor, než začnete čistit.

Nikdy nesekejte za deště s elektrickou sekačkou.

Po sečení důkladně očistěte sekačku, zejména kolem nože a ve výhozovém tunelu, aby se zabránilo korozi.

Přihlásit k odběru novinek

NEJMARKET s.r.o. nespí v žádném ročním období. Přihlašte se proto k odběru našich novinek, tipů a triků a zůstaňte v obraze společně s námi!