Nej-market blog

Úvod / Blog / STIHL iMOW – robotické sekačky

STIHL iMOW – robotické sekačky

STIHL iMOW – robotické sekačky

10. června 2024 | Autor: Ladislav Žlebek | Kategorie: Zahradní technika

Toužíte po upravené zahradě, ale nemáte čas na pravidelné sekání trávníku? Zvažte pořízení robotické sekačky STIHL iMOW®, která se postará o váš trávník automaticky a pravidelně, bez jakékoliv námahy z vaší strany. Co je dobré o těchto strojích vědět?

Jak funguje robotická sekačka iMOW®?

Robotické sekačky iMOW® a iMOW® EVO pracují v čase, který jim nastavíte, nebo dokud se nevybije jejich akumulátor. Poté se automaticky vrátí přímo do dobíjecí stanice. Pohybují se v prostoru vymezeném obvodovým vodičem, a to nahodile, ale díky téměř každodenní práci zajišťují rovnoměrné zastřižení trávníku. Sekačky jsou vybaveny senzory, které jim umožňují vyhýbat se překážkám, jako jsou stromy nebo zahradní nábytek, čímž se zabrání kolizím. Zároveň dokáží sekat trávu až k okrajům plochy.

Máte obavy, že během sečení nebudete moci využívat svou zahradu? Moderní robotické sekačky nabízejí možnost správy jednotlivých zón, což vám umožní rozdělit trávník na různé oblasti sečení. Zatímco stroj pracuje v jedné části zahrady, vy se můžete věnovat péči o jiné části. A nemusíte se bát, že by vás sekačka rušila při relaxaci – jsou totiž velmi tiché.

Pohodlné ovládání hlasem i pomocí aplikace

Pro milovníky chytrých telefonů jsou robotické sekačky iMOW® vybaveny intuitivní mobilní aplikací My iMOW®, která umožňuje snadné ovládání. Pomocí několika kliknutí můžete:

  • Odesílat příkazy do zařízení iMOW®
  • Sestavovat a upravovat plány sečení
  • Definovat zóny sečení
  • Nastavovat výšku žacího systému
  • Přizpůsobovat citlivost dešťového senzoru

Asistent plánování sečení v aplikaci vám pomůže rozvrhnout zóny a časy sečení a poradí, jak často během týdne trávník sekat. Plán sečení lze přizpůsobit sezónním růstovým fázím. Prostřednictvím aplikace můžete také zobrazit předpověď počasí a zohlednit ji při plánování údržby zahrady. My iMOW® je dostupná pro chytré telefony s Androidem i iOS, a také jako webová aplikace pro počítače.

K maximálnímu pohodlí a úspoře času přispívá propojení přes Wi-Fi a Bluetooth. Sekačky iMOW® lze také integrovat do systémů Smart Home, což umožňuje jejich ovládání hlasem. Samozřejmostí je i bezdrátová aktualizace softwaru sekačky.

Odolnost proti dešti a zlodějům

Robotické sekačky jsou připravené na nepříznivé počasí. Pokud je vaše sekačka vybavena dešťovým senzorem, automaticky pozastaví sečení během deště, aby chránila mokrý trávník.

Nové modely iMOW® a iMOW® EVO jsou také chráněny proti krádeži. Senzory rozpoznají, když je stroj přenášen, a okamžitě spustí alarm. V aplikaci lze aktivovat blokaci sekačky, pokud se ocitne mimo vymezenou plochu.

Jak naložit s posekanou trávou?

Posečenou trávu nemusíte shrabovat ani odvážet. Naopak, drobné kousky posekané trávy slouží jako mulč, přírodní hnojivo bohaté na dusík. Mulčování podporuje zdravý růst trávníku bez potřeby dodatečného hnojení, takže sekačka se postará nejen o údržbu, ale i o výživu trávníku.

Tip: Vylepšete péči o trávník pomocí vertikutace.

Výběr správné sekačky iMOW®

Pokud nevíte, která sekačka je pro vaši zahradu nejvhodnější, obraťte se na autorizované prodejce iMOW® Partner. Ti vám pomohou nejen s výběrem, ale i s instalací. Při výběru sekačky je důležité zvážit následující faktory:

  1. Velikost sečené plochy

Tento údaj je klíčový při výběru sekačky. Od celkové velikosti pozemku odečtěte nesekatelné plochy (dům, příjezdová cesta, skleník, bazén, záhony) a na základě výsledku vyberte vhodnou sekačku.

  1. Členitost a sklon terénu

Zvažte svažitost vaší zahrady. Pro kopcovitý terén zvolte výkonnější sekačku, která si poradí se svahem. I když kvalitní robotická sekačka zvládne různé tvary zahrad, buďte opatrní u velmi členitého terénu, jako jsou cestičky, záhony, množství stromů nebo vystouplé kořeny, které mohou komplikovat sekání a poškozovat nože. Váš iMOW® Partner může tyto části zahrady snadno ohraničit vodicím drátem.

  1. Aktivní čas a rychlost nabíjení

Zvažte, jak velkou plochu sekačka dokáže posekat na jedno nabití akumulátoru a zda vám vyhovuje její doba nabíjení. I s tímto vám poradí váš iMOW® Partner.

Bez ohledu na typ vaší zahrady, v nabídce STIHL najdete ideální sekačku. Modely řad iMOW® a iMOW® EVO, konkrétně 5, 6 a 7, jsou vhodné pro zahrady o rozloze až 1 500 m², 3 000 m² a 5 000 m². Co se týče sklonu, iMOW® zvládne až 40 %, zatímco iMOW® EVO si poradí se sklonem až 45 % (se sadou Upgrade Kit až 55 %).

Nebojte se zprovoznění

Pokud jste si vybrali robotickou sekačku STIHL iMOW®, čeká vás její instalace, ale nemusíte se ničeho obávat. Váš autorizovaný prodejce iMOW® Partner přijede přímo k vám na zahradu, ověří, že vybraná sekačka odpovídá vašim potřebám, a posoudí optimální umístění dokovací stanice a vodicího drátu. Sestaví vám plán sečení trávníku na míru a provede kompletní instalaci včetně naprogramování sekačky.

Dovoz a servis sekačky

Autorizovaní prodejci iMOW® Partner vám také zajistí servisní prohlídky, výměnu nožů a čištění sekačky. Poradí vám s nákupem doplňkového sortimentu, ať už potřebujete kola s trakčním profilem, ochrannou stříšku pro dobíjecí stanici, nebo praktický držák na zeď.

 

Přihlásit k odběru novinek

NEJMARKET s.r.o. nespí v žádném ročním období. Přihlašte se proto k odběru našich novinek, tipů a triků a zůstaňte v obraze společně s námi!