Nej-market blog

Úvod / Blog / Na co nezapomenout při přípravě na jarní období, pokud jde o nářadí?

Na co nezapomenout při přípravě na jarní období, pokud jde o nářadí?

Na co nezapomenout při přípravě na jarní období, pokud jde o nářadí?

04. března 2024 | Autor: Ladislav Žlebek | Kategorie: NEJMARKET

I přestože první známky jara se ukazují příliš brzy, nové období je na dosah a brzy se dostane k vaší dílně. Na jaké nářadí a stroje určitě nezapomenout? Aby vás jaro nepřekvapilo, zkontrolujte si vaši výbavu.

Vysokotlaký čistič

Když se zima blíží ke konci, je čas na úklid zahrady a okolí domu. Začněte ručně odstraňováním listí, větví a plevelu, které byly dosud skryty pod sněhem, a použijte je jako kompost. Poté použijte vysokotlaký čistič k rychlému vyčištění terasy a dlažby kolem domu.

Jak na trávník?

Před zimou byl trávník lákadlem vaší zahrady, nicméně na jaře na tom bude o něco hůře. Jak zajistíte, aby se trávník znovu zazelenal? Jakmile odstraníte povrchový odpad,  je třeba trávník zbavit starých rozkládajících se částí a mechu. Musíme ho provzdušnit, aby se voda a živiny mohly dostat ke kořenům. Zatímco na vertikutaci menších ploch můžete použít speciální hrábě, na větších zahradách se vyplatí použít speciální provzdušňovač trávníků. Pokud k němu připojíte sběrný koš, posbírá zbytky trávy za vás.

Sekačky

Když bude trávník uklizený a dosáhne výšky minimálně 8 cm, bude čas na první sečení a dosévání holých míst. S pravidelnou údržbou vašeho zeleného koberce vám pomůže kvalitní sekačka, kterou si vyberete podle svých preferencí. Bez ohledu na to, zda preferujete silný výkon, nízkou hlučnost nebo komfort, v nabídce značky STIHL najdete ideální řešení: praktické akumulátorové a benzínové sekačky pro střední i velké plochy, pohodlné zahradní traktory a moderní robotické sekačky.

Nepřístupná místa

Jakákoliv nedostupná místa vaší zahrady snadno vyřeší křovinořezy nebo vyžínače . Díky nim se zbavíte trávy a plevele snadno a rychle.

Zkrášlení živých plotů

Brzy byste měli věnovat pozornost také keřům a živým plotům. Omlaďte váš živý plot  pomocí zahradních nůžek. Buďte však opatrní, abyste nepoškodili ptáčí nebo jiná hnízda ukrytá v křovinách, a proveďte střih ještě před jejich rašením.

Klasika před moderním nářadím

Při jarní údržbě si vedle moderních strojů určitě najdou uplatnění i tradiční zahradnické nástroje: nůžky, rýč, motyka, hrábě, kolečko a další. Než se pustíte do jarního úklidu záhonů s květinami a zeleninou, nezapomeňte provést poctivou kontrolu vaší kůlny nebo zahradního domku. Dokupte chybějící vybavení a pokud je to možné, opravte to poškozené – fungující nářadí je během jarních úkonů při plevení, přípravě půdy a výsadbě nepostradatelné.

Příprava zahrady není jednoduchá, ale i přesto věříme, že to s naší pomocí skvěle zvládnete.

Přihlásit k odběru novinek

NEJMARKET s.r.o. nespí v žádném ročním období. Přihlašte se proto k odběru našich novinek, tipů a triků a zůstaňte v obraze společně s námi!